Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Increase text size Decrease text size Print

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Adı T.C. Sağlık Bakanlığı Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Olarak Değişmiştir.

2016 yılı Nisan ayında Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından; Sağlık Bakanlığı ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında imzalanan “Afiliasyon Protokolü” ile artık 54 eğitim ve araştırma hastanesinin, aynı zamanda üniversite hastanesi olarak hizmet vereceği kamuoyuna duyurulmuştu.
Kurumlar arasında bilgi paylaşımını hedefleyen protokolün yürürlüğe konulmasının ardından 54 eğitim ve araştırma hastanesinden biri olan Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin adı T.C. Sağlık Bakanlığı Antalya Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değişmiştir.

Protokol bir dizi kolaylığı beraberinde getirirken; gerekli durumlarda üniversitenin öğretim üyeleri de Sağlık Bakanlığı hastanelerinde hizmet sunabilecek. Bu sayede eğitim ve araştırma hastaneleri, hizmet açısından daha da güçlü hale getirilecektir.

Tüm Kamuoyuna Saygılarımızla Duyurulur.

Prof. Dr. Necat YILMAZ
Genel Sekreter